Czym jest wiara?

admin Uncategorized

Wszyscy sobie zadajemy w pewnym momencie pytanie czym jest wiara?

Na kuli ziemskiej w chwili obecnej egzystuje około siedem i pół miliarda ludzi. Ogromna liczebność naszej populacji i fakt, iż zamieszkujemy wielkie, odległe i bardzo zróżnicowane tereny ma swoje skutki w postaci ras, kultur, oraz religii.
Skoro mowa o religii to warto tak naprawdę zastanowić się czym jest wiara? Tak naprawdę nawet osoba uważająca siebie za ateistę, czyli osobę nie wierzącą w coś wierzy (chociażby we własne możliwości).
Bez względu na wyznawaną przez nas religię wiarę można nazwać zbiorem zasad moralnych i wartości przestrzeganych przez jej wyznawców. Podane są one w różnej formie, lecz często w swym sednie ich znaczenie jest bardzo zbliżone do siebie. Przykładem takich zasad dla chrześcijan jest między innymi dekalog (dziesięć przykazań). Prawa te zostały ofiarowane ludziom przez wyznawanego przez nich Boga.
Nie można zapomnieć, iż każda wiara niesie ze sobą przede wszystkim nadzieje na to, że istnieje jakaś forma życia, bo śmierci, a człowiek to nie tylko przemijające ciało, lecz także istota duchowa. Według katechizmu kościoła katolickiego człowiek jako dziecko Boga posiada nieśmiertelną duszę i to odróżnia go od zwierząt.
Wiara jest to ufność w istnienie Boga (istoty „wyższej”) który stworzył nas oraz cały znany nam wszechświat. Pomimo tego, że go nie widzimy, wiemy, iż istnieje. Zwracamy się do niego z prośbami o pomoc w trudnej sytuacji, prosimy o wybaczenie naszych przewinień, dziękujemy za otrzymane łaski i odprawiamy obrzędy religijne np. msza.
Warto wspomnieć o istnieniu dobra i zła, oraz o czekającym każdego z nas po śmieci sądzie, na którym zostaniemy rozliczeni z wyrządzonych innym krzywd i dowiemy się czy zasłużyliśmy na wieczne życie w szczęściu i łasce czy na potępienie (wieczną karę z grzechy). Jak głosi Pismo Święte i Kościół Rzymsko-Katolicki, śmierć Jezusa Chrystusa na krzyżu była ofiarą za wszystko co złe. Dzięki tej ofierze każdy kto wierzy w Jezusa Chrystusa będzie zbawiony.

You May Also Like..

Pierwsze samochody w Stanach Zjednoczonych

Cofnijmy się do czasy pierwszych samochodów w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Były one bardzo opóźnione w konstrukcjach „wozu bez koni” […]

Nieruchomości jako bezpieczna forma inwestycji

Inwestowanie w nieruchomości na tle nisko oprocentowanych lokat bankowych, tanich kredytów i niestabilnej sytuacji na giełdzie papierów wartościowych, przedstawia się […]

Remont nie musi być drogi

Największym kosztem remontu, są nie tylko materiały, ale przede wszystkim ekipy remontowe. Do projektowania i aranżacji polecamy usługi https://www.wykonczenie-wnetrza.pl projektantki z […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *